A Béke Tisza Sziget megemlékezése Békásmegyeren, a Hősök terén, Herhoff Györgyre az 1956-os Forradalom békásmegyeri hősi halottjára

Herhoff György Tahitótfaluban született 1931. december 4-én.

Szikvízkészítő apja német, míg anyja magyar származású volt. Gyerekkorától pilóta szeretett volna lenni, de sváb származása, és a családi megélhetést biztosító szikvízüzem miatt nem tanulhatott tovább, így a géplakatos lett.

1950-től sorkatonai szolgálatot teljesített. Leszerelését követően néhány társával rendszerellenes szervezkedésbe kezdett, azonban árulás következtében letartóztatták és 1953-ban összeesküvés vádjával 13 évi börtönbüntetésre ítélték, amiért előbb Vácott, majd a csolnoki munkatáborban raboskodott. 1956 júliusában rehabilitálták.

Az 1956-os forradalom kitörése után anyja kérte, menjenek Nyugat-Németországba és csatlakozzanak kitelepített rokonaikhoz, ő azonban 1956. október 25-től bekapcsolódott a békásmegyeri helyi Forradalmi Bizottság munkájába. A Széna téri csoporthoz csatlakozva, 1956. november 4-én az oda érkező szovjet erők elleni harcok során, tüdő és szívlövés következtében vesztette életét. Testét a Vérmezőn, egy ház udvarában temették el. A harcok elmúltával édesapja nagy nehézségek árán Tudta Békásmegyeren eltemettetni.

1992. június 30-án (posztumusz) őrnaggyá léptették elő. Békásmegyer-Ófaluban 1997. óta utca viseli nevét.

A Béke Tisza Sziget ezen koszorú elhelyezésével tiszteleg Herhoff György és  az 1956-os Forradalom minden hősi halottja és áldozata előtt.